Ubezpieczeniowe gestapo wsadziło do więzienia Iwonę Świetlik i dostało "Wektora"

Autor: Paweł Lechowski 2013-01-16 17:50:00 Ilość odsłon: 2738 Kategoria: Portal

– Straciłam firmę, dom, zajęto mi konta, jestem bezdomna, nie miałam już z czego tych dziewięciu tysięcy spłacić - mówiła po zatrzymaniu Iwona Świetlik


Wiadomość z ostatniej chwili. Zakład Ubezpieczeń Społecznych polecił służbom państwowym zatrzymać Iwonę Świetlik, byłą właścicielkę firmy odzieżowej „Ivett” z  Rawy Mazowieckiej. Jak informowała jesienią „Rzeczpospolita " i program „Państwo w państwie" telewizji Polsat jej firma została zniszczona działaniami urzędników miejscowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zbankrutowana, bezrobotna i bezdomna już kobieta została w środę przed południem zatrzymana przez policję. Jest dowożona do Zakładu Karnego nr 1 przy ul. Beskidzkiej w Łodzi. Do więzienia trafi za w rzeczywistości drobne zaległości finansowe - 9,5 tys. złotych.
- Sytuacja mojej firmy i jej postawienie w stan upadłości spowodowało, że nie byłam w stanie w terminie spłacać składek ZUS. Wszystkie zaległości spłaciłam, ale z opóźnieniem, za które zostałam ukarana grzywną – mówiła  „Rzeczpospolitej" Iwona Świetlik, z którą udało się skontaktować chwilę po zatrzymaniu.
.

W tym samym czasie Zakład Ubezpieczeń Społecznych dumnie wypina pierś jako  laureat „Wektora” (statuetki symbolizującej kroczącego z podniesioną głową człowieka)

Działania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w ostatnim roku przyniosły szczególne korzyści polskiej gospodarce, a dodatkowo tworzyły klimat sprzyjający rozwojowi przedsiębiorczości. Tak uznała kapituła prestiżowego konkursu "Wektory 2012", przyznając jeden z Wektorów właśnie ZUS-owi.
"Wektory" to nagrody przyznawane przez najstarszą i największą organizację pracodawców w naszym kraju, tj. Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej. Nagrody przyznawane są od 2002 r. Otrzymują je osoby, firmy i instytucje, które swoją działalnością w różnych dziedzinach gospodarki wskazują kierunki mogące być wzorem dla innych, wytyczają godne naśladowania kierunki postępowania oraz są autorami nowatorskich rozwiązań szczególnie cennych dla polskiej gospodarki i życia społecznego. Co roku Wektory otrzymuje wąska grupa osób i podmiotów wybieranych przez kapitułę złożoną z dotychczasowych laureatów konkursu. Każdorazowo dzieje się to podczas Balu Pracodawców.
W tym roku w gronie 11 nagrodzonych znalazł się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W uzasadnieniu przyznania "Wektora" kapituła konkursowa napisała: Za uruchomienie Platformy Usług Elektronicznych i udowodnienie, że administracja publiczna może wprowadzać nowoczesne narzędzia przyjazne zarówno obywatelom, jak i przedsiębiorcom.
Statuetkę Wektora (symbolizującą kroczącego z podniesioną głową człowieka) podczas Balu Pracodawców, z rąk ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz prezydenta Pracodawców RP Andrzeja Malinowskiego odebrał prezes zuSS Zbigniew Derdziuk.

 O prawdziwym obliczu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

                           z u SS

 

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęciej komentowane

Zaproszenie do Sądu (odsłon: 2025)

Najczęściej czytane

Zaproszenie do Sądu (odsłon: 283075)

Komentarze

matzcrorkz (6 sierpnia 2014 09:56)
j1546O I cannot thank you enough for the article post.Much thanks again. Will read on...
crorkz linkz (1 sierpnia 2014 20:08)
R16Xaa Say, you got a nice blog post. Want more.
crorkservice (18 lipca 2014 23:21)
sJW95W This is one awesome article post.Really thank you! Really Great.
awesome seo (4 lipca 2014 14:48)
YwQBZs A round of applause for your article post.Thanks Again. Much obliged.
nice site here (17 stycznia 2014 12:11)
VksWZd Really appreciate you sharing this article post.Really looking forward to read more. Much obliged.
check this out (15 grudnia 2013 05:31)
9iUor7 I loved your blog post.Much thanks again.
link building (25 października 2013 09:23)
KnVyXG I am so grateful for your blog post. Really Great.
link building team (16 października 2013 10:02)
97XCBb Great article post. Much obliged.
cheap link building (24 września 2013 13:52)
jo3gPl I cannot thank you enough for the blog. Awesome.
only for 5 dollars (13 września 2013 15:38)
VIZHUn Thank you ever so for you blog post.Much thanks again. Want more.
seo service (6 września 2013 17:11)
xy9LsM Major thanks for the blog post.Really looking forward to read more. Much obliged.

Dodaj komentarz

Podaj nick:
Data:

 Ilość odsłon:4201339