Uwaga! ZUS przed świętami szuka pieniędzy u ludzi

Autor: Paweł Lechowski 12/2/2010 8:41:00 PM Ilość odsłon: 73524 Kategoria: Walka z ZUS-em

Grupami społecznymi zagrożonymi przez ZUS  są: inwalidzi, kobiety w ciąży, przedsiębiorcy.
 

Grupa renciści.  Uwaga ZUS odbiera renty ciężko chorym!
W ciągu ostatnich lat ZUS lawinowo odbiera chorym świadczenia rentowe. - Szukając oszczędności niczym cudowny uzdrowiciel uznaje ich zdolność do pracy Przykładem jest Pan Stanisław Grzybowski z Chrzanowa. Człowiek po dwóch zawałach serca, który kilka lat temu przeszedł operację przepukliny, nie pracujący  od przeszło piętnastu lat. ZUS odebrał mu rentę, jedyne źródło utrzymania. Recepta na ZUS: odwołania od decyzji lekarza orzecznika do orzeczeń komisji lekarskich ZUS, a potem do sądu. O zwycięstwie decydować będzie zebrana dokumentacja medyczna.  

Grupa kobiety w ciąży. ZUS odbiera im  zasiłki argumentując pozornością zatrudniania kobiet w ciąży. Robi to z automatu i wcale się przy tym nie wysila. Recepta na ZUS: odwołania do sądu  pracy i ubezpieczeń społecznych. O zwycięstwie w walce z ZUS-em  przesądzą świadkowie, którzy byli i widzieli, że kobieta w ciąży mogła pracować i  pracowała. Najlepiej mieć co najmniej 5 świadków, bo nie da ich się przesłuchać na jednej rozprawie. Przesłuchani na kilku rozprawach skutecznie wprowadzą sąd w stan prawdy. „Tylu ludzi powtarza to samo, znaczy taka  jest prawda (sądowa).”

Grupa przedsiębiorcy. ZUS atakuje argumentem pozorności pracy nakładczej, oraz zawieszania działalności. Tutaj jest najtrudniej chwycić sąd za serce. Trzeba mieć żelazne dowody. Spis  środków dowodowych znajduje się w III części k.p.c.. Zanim podejmiesz walkę z ZUS-em, weź czystą kartkę  i  sporządź listę dowodów, które możesz mieć, bądź przy tym ostrożnie-kreatywny.

Walka z ZUS-em to nie jest jakaś heca.
Na naszym portalu będziemy zamieszczać materiały sądowe po anonimizacji. Liczymy na to, że walczący z ZUS-em wykażą solidarność i podzielą się posiadaną wiedzą i innymi osobami, które mają z ZUS-em na pieńku.
 

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zaproszenie do Sądu (odsłon: 343994)

 Ilość odsłon:7136715