Polska - kraj stracony dla emerytów

Autor: Paweł Lechowski 8/10/2012 7:08:00 PM Ilość odsłon: 15301 Kategoria: Portal

 Paweł Dangel szef Allianz Polska jest przekonany, że - skonsolidowana emerytura, która ma do nas w efekcie spłynąć z trzech filarów, nie daje nawet najmniejszej szansy na przeżycie godziwego życia w okresie emerytalnym. Na kontach emerytalnych znajduje się 2 bln zł. W istocie są to wirtualne pieniądze. Nikt ich nigdy nie widział i nie zobaczy.
Nie wiemy, na czym stoimy, ani jako branża, ani jako obywatele. Po drastycznych ograniczeniach drugiego filaru, po wprowadzeniu kompletnie nieudanej ustawy o Indywidualnych Kontach Emerytalnych szykuje się nam kolejny „potworek" emerytalny w postaci Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego, który nawet w najmniejszym stopniu nie rozwiązuje problemu emerytalnego systemu w naszym kraju, a dodatkowo go tylko skomplikuje – twierdzi Paweł Dangel. Według niego dla tak niskich i nieefektywnych emerytur utrzymywanie trzech oddzielnych filarów nie ma ekonomicznego uzasadnienia.

Polska niedługo po rządach PO będzie tylko nazwą geograficzną w Europie
 
Elity PO żyją w świecie dobrobytu. A skala długu ukrytego wobec przyszłych emerytów rośnie, choćby na skutek wyciągania pieniędzy z Funduszu Rezerwy Demograficznej. PO nie martwi się tym, że w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Nie wszyscy sąsiedzi Polski są naszymi przyjaciółmi. Rząd PO jest agentem obcych rządów. Utrudnia posiadanie dzieci. Osłabia demograficznie Polskę - robi to co jest w interesie innych krajów. Mamy system, który nie rozwiązuje szeregu bieżących istotnych problemów. Choćby system ochrony zdrowia. Nikt nie wie gdzie się kończy w nim rola państwa, a gdzie już nastąpiła „cicha" prywatyzacja. Platforma Obywatelska podjęła działania związane z eutanazją starszych ludzi. Rząd wyszedł z założenia, że nie stać go będzie na opiekę zdrowotną i ubezpieczenie społeczne ludzi starych.

Racjonalne dbanie o społeczeństwo

W planach rządu zmniejszenie ilości osób, które dożywają spowoduje zmniejszenie liczby świadczeń ZUS i zwiększenie ilości środków na kontach. Chociaż na każdego obywatela przypada 1000 zł miesięcznie obciążeń podatkowych i składkowych, to pieniądze te są marnotrawione przez elity PO. Rząd finansuje deficyt, zaciągając kolejne zobowiązania, przez co zadłużenie kraju jest ogromne, sięgające 900 mld zł, które spłacać będą nastepne pokolenia. ZUS, OFE i skarb pań­stwa są jed­na­ko­wo pu­ste, jak gło­wy rzą­dzą­cych „fa­chow­ców”.

 

 Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” negatywnie opiniuje przedstawiony przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Krajowy Raport Społeczny 2012 oceniając, że jest on nierzetelny i stanowi jedynie wpasowanie nielicznych działań rządu w przyjęty schemat Raportu.

 

  

 

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane

Zaproszenie do Sądu (odsłon: 343516)

 Ilość odsłon:6951735